Ile kosztuje wdrożenie ISO 9001 lub innych systemów?

Wdrożenie Systemu Zarządzania w firmie, jest zależny od wielu czynników. Możemy do nich zaliczyć między innymi:

  • formę działalności (usługi, produkcja)
  • liczbę osób zatrudnionych
  • liczbę zachodzących w firmie procesów
  • liczbę zmian
  • formę zatrudnienia pracowników
  • liczbę i zadania partnerów biznesowych
  • i wiele innych…

Rodzaj wdrażanej normy taki jak ISO 9001, 14001, 17025, 18001, 27001 ma wpływ na wycenę, ponieważ każdy z tych systemów posiada własną specyfikę i wymagania. Odpowiadając jednak na pytanie z tytułu „Ile kosztuje wdrożenie ISO…?„, możemy śmiało podać dwa sposoby wdrożenia systemów ISO:

  1. Kupuję certyfikat – wiele firm, prowadzi nierzetelne podejście do systemów ISO, gdyż podmiot wdrażający system, nie powinien być powiązany z podmiotem certyfikującym. W internecie znajdziemy jednak oferty sprzedaży „certyfikatów ISO”. Nie dajmy się nabrać, certyfikaty kupione w ten sposób nie wdrażają systemu w firmie, lecz są wyłącznie wizerunkowym atutem. Wspomniany certyfikat nie będzie respektowany przez zewnętrznych kontrahentów (zwłaszcza zagranicznych) ani NFZ. Koszt takiej usługi wynosi około 2000-3000 złotych.
  2. Zlecam usługę zaprojektowania systemu w oparciu o bieżącą działalność. Wdrożenie systemu ISO do firmy, szpitala, NZOZ lub innego podmiotu, jest zadaniem czasochłonnym. Efektem wdrożenia powinien być system, który wspomaga działanie oraz gwarantuje spełnianie określonych wymogami normy zasad. Wykonanie audytu i przygotowanie dokumentacji zajmują na ogół od 2 do 6 miesięcy. Dopiero taki system, będzie użytecznym narzędziem, które w przypadku placówek medycznych przyniesie dodatkowe punkty z NFZ. Z kolei cetyfikacja ISO potwierdzi jego zgodność z normą. Z tego względu, koszt wdrożenia systemów ISO wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Każda firma zainteresowana systemami ISO, może obniżyć koszt wdrożenia. Jako Agencja ISO współpracujemy z Partnerami, którzy gwarantują naszym Klientom do 15% rabatu względem standardowej oferty.

Do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie, ustalając główne cele i wartości, którymi kierują się nasi Klienci. Wypełniając określony formularz dla Klienta, mogą Państwo skorzystać z naszej bezpłatnej usługi porównania kosztu wdrożenia systemu ISO dla Państwa organizacji.