Jak wdrożyć ISO?

Polskie firmy dorastają do tego, aby coraz częściej wdrażać Systemy ISO. Presja rynku oraz wymagania kontrahentów, stawiają przed nimi coraz większe wymagania. Zagwarantowanie świadczenia wysokiej jakości usług oraz produktów, może stanowić o podpisaniu atrakcyjnych kontraktów.

Jak wdrożyć ISO?

Najlepiej podzielić wdrożenie na kilka etapów:

Zgromadzenie informacji

Jeżeli podjęliśmy decyzję o wdrożeniu dowolnego Systemu ISO, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 1. Czy posiadamy wiedzę, potrzebną do wyboru firmy wdrożeniowej i certyfikującej?
 2. Jaki jest cel wdrożenia Systemu (zależy nam na wprowadzeniu dobrego modelu zarządzania, gwarancji stałej jakości produktów/usług, prestiżu, dodatkowych punktach w konkursach grantowych)?
 3. Do kiedy chcielibyśmy wdrożyć i otrzymać certyfikat?

Wybór firmy wdrożeniowej i certyfikującej

Na rynku działa kilkadziesiąt podmiotów wdrażających i certyfikujących systemy ISO. Odpowiedzi na powyższe pytania będą wskazówkami, dzięki którym wyłonienie firmy będzie prostsze. Nasza Agencja ISO pomaga w wybraniu najlepszych firm wdrożeniowych i certyfikujących w oparciu o:

 • opinię firmy
 • doświadczenie pracowników
 • prestiż
 • warunki finansowe
 • lokalizację
 • czas realizacji

Jako Agencja współpracująca z wieloma firmami, w profesjonalny sposób ocenimy indywidualne walory współpracy dla naszych Klientów. Sprawdzając oferty w imieniu Klientów, uzyskujemy atrakcyjniejsze warunki wdrożeń, szkoleń i certyfikacji ISO. Już na tym etapie, jesteśmy w stanie uzyskać informację na temat kosztu wdrożenia i certyfikacji systemu ISO. Dzięki temu mają Państwo pewność, że koszt uzyskania certyfikatu nie przekroczy założonego budżetu.

Wdrożenie systemu ISO

Podpisanie umowy z firmą wdrożeniową to początek drogi, na której czekają nas liczne dialogi ze zleceniobiorcą. Wdrożenie systemu ISO rozpoczyna audyt zerowy, który pozwala uzyskać informacje na tema bieżącego stanu firmy oraz jej zgodności z wdrażaną normą. Kolejne etapy działania, pozwalają specjalistom na przystosowanie zachodzących w firmie procesów do założeń wymagań wdrażanej normy. Dzięki takim zabiegom, w firmie zaczynają obowiązywać określone procedury.

Ile czasu trwa wdrożenie?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdą firmę cechują indywidualne aspekty, które mają wpływ na czas wdrożenia. Dodatkowo proces ten jest zależny od firmy wdrożeniowej (dostępność specjalistów, kompetencje, szybkość działania).  Wdrożenie systemu ISO w zależności od wielu czynników, trwa od 1-2 do kilkunastu miesięcy.

Certyfikacja

W Polsce podmioty mogą się starać o certyfikację bez akredytacji oraz certyfikację z akredytacją. Już na samym początku, nasza Agencja konsultuje ten temat ze zleceniodawcami. Czasami nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na certyfikację z akredytacją, dlatego w zależności od indywidualnych wymagań, jesteśmy w stanie doradzić wybór najlepszej opcji.

Dlaczego warto skorzystać z usług Agencji ISO?

 • mamy doświadczenie w branży
 • współpracujemy z wieloma firmami
 • zapewniamy rabaty na usługi ISO
 • zwracamy uwagę na istotne elementy w ofertach firm
 • pozostawiamy ostateczną decyzję naszym Klientom
 • nasza usługa jest bezpłatna

Współpraca z Agencją ISO

1. Złóż odpowiedni wniosek

wdrozenie-ikonacertyfikacja-ikona szkolenie-ikona
 

 

2. Jeśli posiadamy niezbędne informacje, zbierzemy oferty od firm.

3. Opracujemy i prześlemy wyniki zapytania. W informacji zwrotnej otrzymają Państwo punktację dla przedstawionych ofert wraz z komentarzem i zaznaczeniem najlepszych.

4. Analizują i podejmują Państwo decyzję.

5. Podpisanie umowy

6. To wszystko!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *