Na czym polega certyfikacja ISO?

Wdrożenie systemu ISO może mieć kilka powodów. Do najczęstszych należą chęć lepszego zarządzania firmą, wymogi kontrahentów czy też dodatkowe punkty w konkursach grantowych. Samo wdrożenie systemu ISO nie wystarczy aby osiągnąć wspomniane cele. Kiedy system funkcjonuje już w firmie, nadchodzi czas na certyfikację ISO.

Czym jest certyfikacja ISO?

Certyfikacja systemu ISO polega na wykonaniu audytu certyfikującego przez niezależny podmiot zewnętrzny. Podkreślamy słowo „niezależny”, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami, firma wdrożeniowa nie może „polecać” firmy certyfikującej. Łamanie tej zasady może oznaczać brak transparentności i konflikt interesów.

Pod mianem audytu certyfikującego mieści się weryfikacja dokumentacji pod kątem wymagań danej normy oraz ich faktyczne zastosowanie w firmie. Obserwacja faktycznie zachodzących procesów oraz ich porównanie do opisanych w dokumentacji założeń, daje podstawę do przyznania certyfikatu ISO.

Wybór firmy certyfikującej

W Polsce działa wiele firm certyfikujących systemy ISO. Jak wybrać najlepszą z nich? Na to pytanie pomagamy odpowiadać naszym klientom. Uzupełniony formularz certyfikacja ISO pozwala nam na skontaktowanie się z firmami z całego kraju oraz porównanie ich propozycji. Czynnikami wpływającymi na ostateczny wybór są między innymi:

  • cena
  • doświadczenie
  • prestiż
  • warunki współpracy

Nasza agencja weryfikuje nadesłane oferty, przypisując każdej z nich odpowiednią liczbę punktów. Wynikiem tego działania, jest przedstawienie klientowi zestawienia firm zainteresowanych certyfikacją. Znajomość branży, doświadczenie oraz zwracanie uwagi na szczegóły współpracy ze zleceniobiorcą, pomagają klientom w wyborze najkorzystniejszej oferty.

Do naszych zadań należy rozeznanie rynku, zebranie zapytań, przeprowadzenie oceny firm oraz przesłanie do klienta wyników naszej pracy. Nasi klienci osobiście decydują o dalszej współpracy z wybranymi podmiotami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *